Używamy cookies w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Tam, gdzie Bóg tam i duch Jego - Chrzest Święty Neli.

kategoria fotografia

Poznajcie nowego członka wspólnoty Kościoła. Nela, niesamowita dziewczynka o głębokim, anielskim spojrzeniu.

Tam, gdzie Bóg tam i duch Jego - Chrzest Święty Neli.

Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w pierwszym, a zarazem najważniejszym sakramencie w życiu każdego chrześcijanina. Chrzest Święty dziecka to niezapomniane przeżycie każdego rodzica. To szczere przekazanie ducha wiary najdroższej istocie w rodzinie. Dzień przyjęcia dziecka do Kościoła otwiera drogę rodzicom, do wychowywania swojego potomka w wierze katolickiej. Taką drogę wybrali i takie wartości postanowili przekazać swojej córeczce poprzez sakrament Chrztu Świętego.

Na kartach fotografii nie mogło zabraknąć najważniejszej symboliki tej podniosłej ceremonii: biała szata, namaszczenie, świeca i woda chrzcielna jako znaki oczyszczenia, świętości i niewinności.

Jednak to nie koniec tej niezwykłej przygody. Udało nam się również uchwycić radość i dumę w postawie i gestach rodziców tej małej kruszynki, a nasze oczy urzekły uczestniczące w ceremonii dwie, niesamowicie piękne, małe istotki - siostrzyczki Neli. Tak niespotykanej urody nie sposób przeoczyć. Gabrysia i Liwia dodały blasku całemu zdarzeniu, a ich prawdziwe, płynące prosto z serc uśmiechy, wniosły pogodę ducha w ten niezwykły dzień.  W takich momentach miłość i szczęście są wręcz wyczuwalne w powietrzu, a możliwość zachowania tych chwil jest rzeczą bezcenną.

Tak bardzo wzruszają nas momenty, w których tworzymy prawdziwą więź z ludźmi, którzy nam zaufali. Ciepło i przyjacielska atmosfera, którą obdarowała nas ta wspaniała rodzina, pozostanie w naszych wspomnieniach na długie lata. Zapamiętamy te cenne chwile spędzone przy wspólnej kawie, rozmowy z dziećmi na ,,poważne” tematy i niesamowity, urzekający wystrój wnętrza, do którego zostaliśmy zaproszeni. W naszej pracy nie ma nic piękniejszego niż szczere relacje z poznanymi ludźmi. Tak naprawdę tylko to, przynosi prawdziwe efekty i owoce wspólnych działań. Jesteśmy wdzięczni losowi, że postawił na naszej drodze te wyjątkowe, kochające się osoby. Nie mamy wątpliwości, że ta rodzina stanowi piękny wzór do naśladownictwa w budowaniu rodzinnego szczęścia.

Być może gdzieś, kiedyś ta dorosła już, piękna kobieta - Nela, sięgnie po wspomnienia sprzed lat, a jej serce zabije mocniej na widok tych drogocennych i wartościowych chwil uwiecznionych na fotografiach.

Nelciu, rośnij w siłę i wzmacniaj się w wierze, którą przekazali Ci kochający Cię rodzice.